Używamy plików cookies do celów statystycznych oraz aby ułatwić Ci korzystanie z serwisu tabor.com.pl. Jeśli nie blokujesz tych plików, oznacza to, że zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Akceptuję

zderzaków

Realizowane są wszystkie rodzaje prób określane w Karcie UIC 526-1, 526-2, 526-3 i UIC 827-1 w zakresie niezbędnym do oceny zderzaków.

Przepisy przewidują wyznaczenie charakterystyk statycznych (wyznaczanych na prasie) i dynamicznych (wyznaczanych podczas prób zderzeń) oraz badanie wytrzymałości korpusu zderzaka i próbę trwałości zmęczeniowej amortyzatora. Próby dynamiczne badanych zderzaków wykonujemy w temperaturze otoczenia i temperaturach skrajnych, wymaganych przez odpowiednia Kartę UIC lub na życzenie Klienta.

Parametry badanych zderzaków podczas prób, takiej jak: energia przyjęta We, energia pochłonięta Wa, współczynnik tłumienia Wa/We, skok zderzaka S oraz siła końcowa Fmax, mierzone są za pomocą specjalistycznej aparatury, a ich przetwarzanie i wizualizacja odbywa się za pomocą komputera i specjalistycznego programu.